Когда все больше предприятий испытывают ограничения в деятельности, вопрос о финансировании бизнеса становится особенно актуальным.
Альтернатива предприятиям Шальчининкского района – кредиты не больше чем за 7 процентов годовых
gruodžio 17, 2020
Пострадавшие от пандемии Covid-19 предприятия могут воспользоваться инструментами государственной помощи.
Оказавшемуся в заложниках пандемии бизнесу Шальчининкского района – средства государственной помощи
gruodžio 17, 2020
Rodyti visus
3

2019 metų gruodžio mėnesį Šalčininkų „Santarvės“ gimnazija teikė paraišką Tautinių mažumų departamentui prie Lietuvos Respublikos vyriausybės dėl dalyvavimo projekte, skatinančiame ugdyti mokinių tarpkultūrines kompetencijas, panaudoti skirtingų kultūrų gerąją patirtį, gerinti bendravimo bei bendradarbiavimo įgūdžius daugiakultūrėje aplinkoje.

Tikslas buvo skatinti mokinių, besimokančių skirtingomis mokomosiomis kalbomis, tarpusavio toleranciją kitomis kalbomis kalbantiems žmonėms. Sukurti savo tautos tradicijų, papročių, dainų ir šokių pristatymą. Skatinti tvarų ir kūrybingą tradicijų puoselėjimą. Supažindinti mokinius su įvairiais kultūriniais objektais Šalčininkų rajone.

Paraiška buvo patvirtinta, skirtas finansavimas projekto įgyvendinimui. Pasiūlėme Šalčininkų rajono Dieveniškių Adomo Mickevičiaus gimnazijai ir Šalčininkų rajono Jašiūnų „Aušros“ gimnazijai pabūti mūsų partnerėmis. Džiugu, kad gimnazijos palaikė mūsų iniciatyvą ir sutiko prisijungti. Projektą parašėme, finansavimą gavome ir… pradėjome vykdyti.

Projekto veiklos prasidėjo spalio 2 d. nuo edukacinio užsiėmimo Norviliškių pilyje. Užsiėmimo metu mokiniai galėjo pasinerti į viduramžių atmosferą, kurti eiles, statyti pilis, o mes, mokytojai, žavėjomės mokinių kūrybingumu ir sumanumu.

Kita veikla buvo šokių bei žaidimų pristatymas. Šioje veikloje dalyvavo trys mokyklos (Šalčininkų „Santarvės“ gimnazija, Dieveniškių Adomo Mickevičiaus gimnazija, Šalčininkų r. Jašiūnų „Aušros“ gimnazija). Kiekviena mokykla atsiuntė nufilmuotą tautinį šokį ir dainą. Rašydami projektą buvome numatę gyvus susitikimus su mokyklomis – partnerėmis, tačiau gyvenimas pakoregavo mūsų planus ir susiklosčiusios visame pasaulyje aplinkybės privertė mus keisti veiklas, tad vietoj numatytų susitikimų gyvai teko bendrauti virtualiai.

Kita projekto veikla buvo kūrybinės dirbtuvės. Šią veiklą padalinome į du etapus. I etapas vyko iki spalio 14 dienos. Jame dalyvavo Šalčininkų „Santarvės“ gimnazijos mokiniai. Jie puošė šaukštus, o visą procesą fotografavo. Mokyklos – partnerės dovanų gavo jau dekoruotus ir nepapuoštus šaukštus, taip pat medžiagą, kaip juos reikėtų dekoruoti. II etape dalyvavo mokyklų –  partnerių mokiniai. Per technologijų ir dailės pamokas mokiniai pabandė šaukštus pagražinti, o galutinio rezultato nuotraukas atsiuntė į „Santarvės“ gimnazijos el. paštą. Visiems dalyviams tai buvo smagi patirtis.

Po visų darbų liko tik projekto pristatymas gimnazijos bendruomenei ir čia vėl teko pasinaudoti informacinėmis technologijom (kas šiuo nelengvu metu jau tapo įprasta). Per Google Classroom virtualią aplinką vyko projekto pristatymas. „Santarvės“ gimnazijos bendruomenė galėjo pasidžiaugti gražia viso projekto veikla, o atminimui liko nuotraukų knyga ir skirtukai, papuošti smagiausiomis projekto nuotraukomis.

Ko gi išmokė mus projektas? Ogi to, kad visi mes esame skirtingi, visų mūsų tradicijos skirtingos ir nors kalbame, dainuojame mes skirtingomis kalbomis, bet MUS VIENIJA LIETUVA. Projektas paskatino mus atidžiau pažiūrėti į tai, kas yra arti ir ko mes dažnai per skubėjimą nepastebime. Dar kartą dėkojame Šalčininkų rajono Dieveniškių Adomo Mickevičiaus gimnazijai ir Šalčininkų rajono Jašiūnų „Aušros“ gimnazijai už bendradarbiavimą, toleranciją ir tradicijų puoselėjimą. Ateityje tikimės dar daugiau bendrų veiklų.

Šalčininkų „Santarvės“ gimnazijos
lietuvių kalbos vyr. mokytoja Gražina Komiagienė,
lietuvių kalbos vyr. mokytoja Jelena Jasevičienė

 

1 2 4 6 7 8 9

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *