8
Wędrówka w ramach projektu „Erudyta historyczny”
gruodžio 7, 2021
ketera
Футбольный клуб «Ketera» взращивает молодые таланты
gruodžio 7, 2021
Rodyti visus
3

Paklausios profesijos šalčininkietes mokė garsi meistrė

Dešimčiai šalčininkiečių prieš kelias dienas įteikti pažymėjimai, kad jos sėkmingai baigė įvadinius mokymus „Išmėgink manikiūrininko profesiją“ ir žengė tvirtą žingsnį siekdamos tapti profesionaliomis manikiūrininkėmis. Šalčininkų miesto vietos veiklos grupės iniciatyva paklausios profesijos merginos ir moterys mokėsi nemokamai.

Įrankiai darbo pradžiai

„Kai kurios mūsų grupės merginos jau anksčiau bandė daryti manikiūrą ir norėjo pakelti kvalifikaciją, sužinoti apie naujas tendencijas. Kelios iš jų tikisi, kad baigus šiuos kursus pavyks susirasti darbą. Labai nustebome, kad mus mokė pasaulyje pripažinta meistrė“, – rodydamos pažymėjimus, kuriuos sėkmingai baigusioms mokymo kursą ir įgijusioms teorinių žinių bei praktinių įgūdžių merginoms įteikė Šalčininkų miesto seniūnas Miroslav Neverkevič, viena per kitą pasakojo Renata ir Dalija.

Dalyvauti 32 akademinių valandų trukmės mokymuose ketino Dalijos sesuo, tačiau mokytis jai sutrukdė aplinkybės. „Vietoje jos atėjau aš. Paprastai tokie mokymai kainuoja kelis šimtus eurų. Tikrai ne kiekviena šeima gali iš savo biudžeto skirti tiek pinigų, o čia mums už mokymąsi mokėti nereikėjo“, –  pasakoja ji. O Renata priduria, kad manikiūrininko profesija dabar jai patinka dar labiau. „Patirties truputį jau turėjau, o kursuose išmokau daug naujų dalykų, sužinojau apie įvairias manikiūro atlikimo technikas. Be to, išmokome naudotis šiuolaikiškais įrankiais – moderniomis lempomis ir elektrinėmis nagų dildėmis. Su tokiais iki šiol nei man, nei kitoms merginos neteko dirbti. Apsidžiaugiau, kai prieš įteikiant kursų baigimo pažymėjimus sužinojome, kad šiuos įrankius mums padovanos. Man jie labai pravers darbe“, – sako Renata ir atskleidžia savo ateities planus: „Noriu dar labiau patobulinti savo įgūdžius ir tapti aukšto lygio profesionalia manikiūrininke“.

„Man tai irgi buvo nauja patirtis, – prisipažįsta profesionali nagų priežiūros mokytoja Žana Balauš. – Merginos pačios už kursus nemokėjo, bet labai stengėsi kuo daugiau išmokti. Ateidavau 9 val. ryte – jos jau seniai susirinkusios. Laukia“. Pasak gausų būrį mokinių Ispanijoje ir kitose Europos šalyse ir net tolimojoje Brazilijoje turinčios meistrės, grupėje buvo merginų, kurios jau šiek tiek dirbo manikiūrininkėmis, bet buvo ir tokių, kurioms reikėjo išmokti net dildę taisyklingai laikyti. „Kai kurios net sau manikiūro nebuvo bandžiusios daryti. Bet visos pasiekė labai gerų rezultatų, nes stengėsi kuo daugiau sužinoti ir kuo daugiau dalykų pabandyti praktiškai, – mintimis dalijasi garsi nagų priežiūros specialistė ir priduria: – Net neabejoju, kad kelios iš šios grupės merginų dirbs manikiūrininkėmis ir užsidirbs pinigėlių, o kitos mokės susitvarkyti savo nagus ar prireikus padės draugėms. Ir tai irgi labai gerai“.

Lankomumas – šimtaprocentinis

Profesionalams skirti įrankiai, kuriais mokymosi metu naudojosi dešimt Šalčininkų miesto seniūnijos gyventojų – džiovinti gelius ir kitus šviesoje kietėjančius lakus skirtos ultravioletinės manikiūro lempos bei elektrinės nagų dildės su antgalių komplektais – joms pravers ateityje tobulinant savo įgūdžius. O mokymai „Išmėgink manikiūrininko profesiją“, kurie yra Šalčininkų miesto vietos veiklos grupės inicijuoto ir VšĮ „Šalčininkų švietimo ir informavimo centro“ įgyvendinamo projekto „Neformaliojo profesinio švietimo suaugusiems paslaugų plėtra Šalčininkuose (II)“ dalis, buvo finansuojami Europos socialinio fondo lėšomis. Šio projekto tikslas – suteikti gyventojams daugiau galimybių įgyti paklausią profesiją ir padėti jiems integruotis į darbo rinką bei mažinti socialinę atskirtį.

„Tokie kursai paprastai kainuoja nemažus pinigus, ir tikrai ne kiekviena gali tiek sumokėti. Todėl į mokymus pakvietėme bedarbes merginas ir moteris, kurios nori išmokti manikiūrininko profesijos, bet neturi lėšų mokytis ir dėl to negali atsiskleisti. Be abejo, mums pasisekė, kad mokyti merginas sutiko daugelyje šalių kursus vedanti lektorė, – tikriausiai todėl net tos merginos, kurios iš pradžių abejojo, nesigaili, kad dalyvavo mokymuose. Pastebėjau, kad papietavusios visos būriu skubėjo atgal į salę pertraukai dar nesibaigus, o kavos gėrimo pertraukėlės irgi neužsitęsdavo“, – pasakoja Šalčininkų miesto seniūnijos vyriausioji specialistė Helena Kliacevič.

Ji džiaugiasi, kad lankomumas buvo šimtaprocentinis, nors ne vienai merginai reikėjo pasukti galvą, su kuo palikti mažus vaikus. „Vienos moters vaikai susirgo, bet vis tiek nepraleido užsiėmimų – prisijungė nuotoliniu būdu ir kartu su grupe atliko visas užduotis. Tikiu, kad ne viena savo ateitį susies su manikiūrininko profesija ir žinau, kad kai kurios jau planuoja pradėti individualią veiklą“, – sako H. Kliacevič ir kviečianti merginas į vienos dienos mokymus norintiems imtis individualios veiklos, kuriuos surengti planuoja savivaldybė.

Nauda ir žmonėms, ir miestui

„Išmėgink manikiūrininko profesiją“ – pirmieji tokio pobūdžio mokymai, surengti įgyvendinant projektą „Neformaliojo profesinio švietimo suaugusiems paslaugų plėtra Šalčininkuose (II)“, kuris finansuojamas Europos socialinio fondo lėšomis.  Jį įgyvendina VšĮ „Šalčininkų švietimo ir informavimo centras“ bendradarbiaudamas su Šalčininkų miesto seniūnija. „Bet tai tikrai ne paskutiniai tokio pobūdžio mokymai, nes jau matome, kad įgijusios profesijos pradmenis merginos nori tobulėti. Kai kurios jau planuoja pradėti dirbti, o kitos mokės gražiai susitvarkyti savo ir artimųjų nagus“, – sako Šalčininkų miesto seniūnas M. Neverkevič ir aiškina, kad būtent todėl pirmajam bandymui buvo pasirinkta profesija, kurios įgūdžiai pravers kiekvienai moteriai. Jis viliasi, kad ateityje galės pakviesti miesto gyventojus mokytis ir kitų paklausių profesijų: „Mes norime, kad visi mūsų miesto gyventojai galėtų mokytis paklausių profesijų, o įgytas žinias ir gebėjimus pritaikytų ne tik kasdieniame gyvenime – tikiuosi, kad tai padės jiems susirasti darbą ar susikurti sau darbo vietą“, – sako M. Neverkevič.

3

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *