default
Kokie buvo besibaigiantys 2021-ieji būsto rinkoje Vilniuje
gruodžio 13, 2021
3
Spotkanie wigilijne seniorów
sausio 6, 2022
Rodyti visus
3

Šalčininkietės darbą susirado dar nesibaigus mokymams

Dešimčiai šalčininkiečių prieš šv. Kalėdas  buvo įteikti pažymėjimai, kad jos sėkmingai baigė įvadinius mokymus Valytojo profesijos pradmenys“. O kelios iš jų, iki šiol nesėkmingai bandžiusios įsidarbinti, darbo pasiūlymų sulaukė net anksčiau, negu baigėsi mokymai.

Ir valytojai reikia diplomo

„Atrodo, kas gi čia sudėtinga? Juk visos namuose tvarkomės, žinome, kaip tai daryti. Bet pasirodo, mes labai daug ko nežinojome. Išmokome patikrinti, kaip įvairios valymui skirtos cheminės medžiagos veikia  skirtingus paviršius, pavyzdžiui, dažytas sienas“, – pasakoja Tatjana. Jai pritaria Julija: „Paaiškėjo, kad mes iki šiol nemokėjome teisingai valyti langų. Be to, sužinojome, kaip saugiai elgtis su įvairiomis valymo priemonėmis, kad nuėjusios tvarkyti patalpų, nesugadintume šeimininkų turto“.

Joms pritaria Kristina, Liucija ir kitos merginos ir moterys, baigusios 40 akademinių valandų trukusius mokymus. Skirtingo amžiaus šalčininkietės sako dabar pačios įsitikinusios, kad posakis „Mokytis niekada ne vėlu“ – teisingas: mokytis naujų dalykų verta ne tik jauniems, bet ir sulaukusiems brandaus amžiaus žmonėms. „Mokytis buvo smagu. Ir teorinės paskaitos įdomios, ir praktiniai užsiėmimai davė labai daug naudos. Įgytos žinios mums tikrai pravers“, – sako mokymų dalyvės, kurių vyriausiajai kaip tik šiomis dienomis sukako 60 metų.

Iki šiol nesėkmingai ieškojusios darbo šalčininkietės džiaugiasi, kad viena jų bendramokslė jau pradėjo dirbti, o mažiausiai trys darbo pasiūlymų sulaukė mokymams dar nesibaigus ir po kelių dienų taip pat pradės dirbti. „Aš ir anksčiau ieškojau valytojos darbo, bet darbdaviai pasirinko tą, kuri turėjo dokumentą, kad mokėsi šios profesijos ir moka teisingai naudotis šiuolaikinėmis valymo priemonėmis“, – aiškina Julija ir priduria, kad dabar dėl visko jau sutarta ir beliko nunešti darbdaviui pažymėjimą, kad sėkmingai baigė mokymus. Kitos moterys taip pat tiki, kad ilgai ieškoti darbo nereikės. „Daug darbo pasiūlymų yra Vilniuje, bet mes mieliau dirbtume čia, Šalčininkuose, todėl dar svarstome, ką daryti“, – sako jos.

Pasak lektorės Erikos Urbienės, mokymų metu ne kartą teko padrąsinti moteris, padėti joms patikėti, kad jei kartą nepasisekė, reikia bandyti dar kartą. „Jos pasidalijo ne itin džiugia savo patirtimi, todėl kartu aptarėme įvairias situacijas, svarstėme, kaip įrodyti darbdaviui, kad, pavyzdžiui, mažų vaikų turinti mama gali sėkmingai dirbti, aiškinomės, kaip pasiūlyti savo paslaugas kitiems žmonėms ir net skaičiavome, ar apsimoka ieškoti darbo ne savo mieste, o Vilniuje“, – pasakoja ji. E. Urbienė teigė tikinti, kad moterims pasiseks, nes visos buvo labai motyvuotos. „Net kai vaikai sirguliuodavo, jos stengėsi sužinoti, ko kitos išmoko – nenorėjo atsilikti“, – sako ji.

Mokėsi nemokamai

Ne paslaptis, kad įvairūs kursai kainuoja nemažus pinigus, ir ne kiekviena šeima gali už juos sumokėti. Tačiau už šiuos mokymus bedarbėms ir ekonomiškai neaktyvioms šalčininkietėms mokėti nereikėjo. Mokymai „Valytojo profesijos pradmenys“ yra Šalčininkų miesto vietos veiklos grupės (Šalčininkų miesto VVG) inicijuoto ir VšĮ „Šalčininkų švietimo ir informavimo centro“ įgyvendinamo projekto „Neformaliojo profesinio švietimo suaugusiems paslaugų plėtra Šalčininkuose“ dalis. Šio projekto, finansuojamo Europos socialinio fondo lėšomis, tikslas – suteikti gyventojams daugiau galimybių įgyti paklausią profesiją ir padėti jiems integruotis į darbo rinką bei mažinti socialinę atskirtį.

„Sumanymas pasiteisino – tai liudija faktas, kad merginos dar besimokydamos sulaukė darbo pasiūlymų“, – įteikęs mokymų baigimo pažymėjimus sakė Šalčininkų rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas, Šalčininkų miesto VVG pirmininkas Gžegož Jurgo. Pasak jo, kai kuriems žmonėms susirasti darbą sudėtinga, o tokie mokymai – vienas iš būdų padėti jiems persikvalifikuoti, įgyti naujų profesinių įgūdžių ir išmokti konkuruoti darbo rinkoje. „O kartais juos reikia paprasčiausiai padrąsinti, padėti žengti pirmą žingsnį. Ir nebūtina mokytis kelis metus – pakanka kelis mėnesius trunkančių kursų (ar kaip šiuo atveju – dar trumpesnių), ir jau būsi pranašesnis už jų nelankiusius. Net jei ne visiems iš karto pasiseks, nauji įgūdžiai padidins jūsų konkurencingumą darbo rinkoje ateityje ir darbą susirasti bus lengviau“, – sakė jis mokymų dalyviams diskusijoje apie tai, kaip geriausia įveikti įvairius iššūkius, kylančius ieškant darbo. Ragindamas šalčininkiečius drąsiau kurti savo verslą, jis priminė, kad įgijus kvalifikaciją galima įsigyti verslo liudijimą ar individualios veiklos pažymą ir dirbti sau – siūlyti savo paslaugas kitiems ir „užsidirbti darant tai, ką geriausiai moki“.  G. Jurgo pridūrė, kad Šalčininkų miesto VVG iniciatyva įgyvendinamas dar vienas projektas – norintiems pradėti savo verslą teikiamos asmeninės konsultacijos.

Daro tai, ko reikia šalčininkiečiams

Šalčininkų miesto VVG, įkurta 2015 m., įgyvendina vietos iniciatyvas užimtumo didinimo, socialinės atskirties mažinimo, verslumo didinimo ir kitose srityse. „Kurdami Šalčininkų miesto vietos veiklos strategiją galvojome, kaip galėtume prisidėti sprendžiant užimtumo ir nedarbo problemas, klausėme žmonių, ko jiems trūksta, ir paaiškėjo, kad viena iš problemų – ne visi gali įgyti naujų darbo įgūdžių. Bet daugiausiai naudos žmogui duoda tokie kursai, kokių jis pats nori, todėl domėjomės, kuo žmonės norėtų užsiimti. Ir akivaizdu, kad pasirinkome teisingai, nes mokymai Valytojo profesijos pradmenys“ ir kiek anksčiau vykę mokymai „Išmėgink manikiūrininko profesiją“, kuriuos įgyvendino VšĮ „Šalčininkų švietimo ir informavimo centras“, aktyviai talkinant Šalčininkų miesto seniūnijai, buvo ypač sėkmingi ir patrauklūs šalčininkiečiams“, – pasakoja G. Jurgo.

Pasak jo, nors trukdė su COVID 19 susiję apribojimai ir karantinas, įgyvendinta jau nemaža dalis iš 16 projektų, kuriuos buvo numatyta įgyvendinti per 2014-2020 m. ES struktūrinių fondų finansinį periodą. O artimiausiu metu bus rengiama nauja miesto bendruomenės poreikius atliepianti strategija. Tikimasi gauti ES struktūrinių fondų finansavimą 2021-2027 m. ir tęsti veiklą. „Žmonės vis geriau suvokia, kad mokytis – kelti kvalifikaciją ar įgyti naujos profesijos įgūdžių – apsimoka, nes tai atveria daugiau galimybių ne tik dirbti ir užsidirbti, bet ir realizuoti save kitose srityse. Tad kurdami naują Šalčininkų miesto VVG strategiją vėl stengsimės atsižvelgti į šalčininkiečių poreikius, kad galėtume pasiūlyti žmonėms tai, ko jie pageidauja, bet ko Lietuvoje nesiūlo kitos perkvalifikavimo ar įgūdžių įgijimo programos“, – pabrėžia G. Jurgo.

23

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *