fbt
Įvertintas aktorių darbas su Šalčininkų rajono jaunimu
gruodžio 7, 2020
Portrait of coffee shop owners with face masks elbow bumping, open after lockdown quarantine, coronavirus concept.
Пострадавшему от пандемии бизнесу – 150 миллионов евро субсидий на пополнение оборотных средств
gruodžio 14, 2020
Rodyti visus
3

2020-ieji paskelbti UNESCO pasaulio paveldo Lietuvoje metais. Taip siekiama atkreipti dėmesį į įtrauktas Lietuvos vietoves: Vilniaus istorinį centrą, Kernavės archeologinę vietovę, Kuršių Neriją. Remdamasi šiuo faktu, Šalčininkų „Santarvės“ gimnazija vykdė kitų neformaliojo vaikų švietimo veiklų projektą „Lietuvos gamtos ir kultūros paveldas skaitmeniniuose žemėlapiuose“. Pagrindinis projekto tikslas – supažindinti dalyvius su materialiuoju ir nematerialiuoju Lietuvos kultūros paveldu, GIS sistemos pagalba sudaryti Lietuvos UNESCO saugomų objektų skaitmeninį žemėlapį, aplankyti vieną iš šių saugomų objektų, pravesti nematerialaus paveldo integruotą renginį. Projekte dalyvavo 26 II-IV gimnazijos klasių mokiniai ir 3 mokytojai.

Projekto metu vyko šeštadieniniai, popamokiniai ir virtualūs užsiėmimai, kurių metu, pasitelkus geografinę informacinę sistemą GIS, buvo sukurti Lietuvos UNESCO saugomų objektų interaktyvūs žemėlapiai. Iš viso sukurta 12 interaktyvių žemėlapių. Didelis dėmesys skirtas ir nematerialiajam paveldui – vyko integruotas renginys „Lietuvių liaudies dainos. Sutartinės“, kurio metu projekto dalyviai buvo supažindinti su Lietuvos etnografinių regionų ypatumais, išsamiau nagrinėjo Aukštaitijos regioną, kuriam būdingos sutartinės, bandė padainuoti vien „Kadu buva, Kadujo“ sutartinę.

Įsimiantiniausia ir įspūdingiausia projekto veikla – 2-jų dienų išvyka į UNESCO saugomą objektą Kuršių Neriją. Tai buvo puiki proga gyvai susipažinti su objekto unikalumu, architektūra ir etnografija, pamatyti ir įtvirtinti jau esamas geografines žinias. Pirmą dieną keliaudami susipažinome su pamaryje įsikūrusiomis gražiomis gyvenvietėmis, Nidoje lankėme Parnidžio kopą su saulės laikrodžiu, tolumoje matėme ir Kaliningradą. Stabtelėjome  prie Tomo Mano muziejaus, turėjome galimybę susipažinti su šio žmogaus gyvenimu ir kūryba. Kelionę tęsėme lankydami mirusias kopas Naglių gamtos rezervate. Lankėmės Neringos istorijos muziejuje bei susipažinome su kormoranų ir pilkųjų garnių kolonija. Juodkrantėje lankėme legendomis apipintą Raganų kalną, žvelgdami nuo viršūnės vienoje pusėje galėjome stebėti Baltijos jūrą, kitoje –  Kuršių Marias. Nakvynei vykome į Palangą. Antrąją ekskursijos dieną, pradėjome apžvalgine ekskursija po vasaros sostinę Palangą. Pasivaikščiojome Basanavičiaus gatve tilto link, buvome prie Birutės kalno. Besigrožėdami vaizdais priėjome grafo Tiškevičiaus dvaro rūmus, kur mūsų laukė gidas, gavome milžinišką žinių bagažą. Pakeliui namo stabtelėjome prie Raudonės pilies, palipėję į bokštą turėjome galimybę grožėtis unikaliu apylinkių, ypač Nemuno slėnio, reginiu. Kupini įspūdžių, geros nuotaikos grįžome namo.

Džiaugiamės, kad aplankę Lietuvos gamtos ir kultūrinio paveldo vietas gyvai ir virtualiai, projekto dalyviai lavino mokėjimo mokytis, bendradarbiavimo bei skaitmenines kompetencijas, išmoko naudotis Arcgis programa, sėkmingai gebės tęsti GIS naudojimą kitose veiklose ir pamokose. Visi projekto dalyviai už dalyvavimą projekte apdovanoti padėkos raštais ir atminimo dovanėlėmis.

Tariame nuoširdų AČIŪ Šalčininkų rajono savivaldybei už paramą įgyvendinant šį projektą.

Projekto vadovės, Šalčininkų „Santarvės“ gimnazijos mokytojos: geografijos vyr. mokytoja Vida Kiselevskienė, muzikos mokytoja metodininkė Tatjana Kibutė

 

1 2 3 3 4 5 6

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *