5 DAŽNIAUSI KLAUSIMAI APIE DANTŲ BALINIMĄ
gegužės 8, 2024
SIUNTIMAI PAS GYDYTOJUS SPECIALISTUS: KĄ REIKIA ŽINOTI?
gegužės 22, 2024
Rodyti visus

BAIGĖSI PAJAMŲ DEKLARAVIMAS – DEKLARACIJAS PATEIKĖ 15,2 TŪKST. ŠALČININKŲ RAJONO SAVIVALDYBĖS GYVENTOJŲ

Vilniaus apskrities valstybinė mokesčių inspekcija informuoja, kad šiemet iš daugiau nei 7,3 tūkst. pajamų mokesčio deklaracijas privalančių pateikti Šalčininkų r. sav. gyventojų, 84 proc. šią pareigą atliko laiku. Iš viso metines pajamų mokesčio deklaracijas pateikė 15,2 tūkst. Šalčininkų r. sav. gyventojų.

„Pajamų mokesčio permoką, siekiančią daugiau nei 4 mln. eurųšiemet deklaravo 9,3 tūkst. Šalčininkų rajono savivaldybės gyventojų, o 4,1 tūkst. gyventojų deklaravo mokėtiną GPM sumą – iš viso 1,1 mln. eurų. Visos GPM permokos laiku ir teisingai deklaravusiems pajamas bus pervestos iki liepos 31 d.“, — teigia Vilniaus AVMI vadovė Virginija Ginevičienė.

Svarbu atkreipti dėmesį, kad maždaug 450 pernai individualią veiklą vykdžiusių gyventojų (su pažyma ar verslo liudijimu) dar turėtų suskubti pateikti pajamų mokesčio deklaracijas net ir tuo atveju, jeigu negavo jokių pajamų. 81 proc. pernai individualią veiklą vykdžiusių Šalčininkų r. sav. sav. gyventojų pajamų deklaracijas pateikė laiku.

Metines gyventojo (šeimos) turto deklaracijas dėl užimamų pareigų (viešojo sektoriaus darbuotojai, politikai ir kt. bei jų šeimos nariai) laiku pateikė apie 84 proc. tai padaryti turėjusių asmenų.

Ką svarbu žinoti deklaracijas pateikti ir GPM sumokėti vėluojantiems gyventojams?

Jei gyventojas turi pareigą deklaruoti pajamas, tačiau to dar neatliko, raginame suskubti ir pateikti deklaraciją. Jeigu gyventojas nedeklaravo pajamų laiku — VMI pirmiausia išsiunčia priminimus. Prieš vykdant išieškojimo veiksmus, VMI visada informuoja apie susidariusią nepriemoką per Mano VMI, o nesinaudojantiems e. paslaugomis pranešimai išsiunčiami klasikiniu paštu. Primename, kad gyventojai išsamią savo permokų ir nepriemokų informaciją visada gali pasitikrinti prisijungę prie Mano VMI.

Gyventojui susidūrus su finansiniais sunkumais ir neturint galimybės sumokėti visą nepriemokos sumą, galima kreiptis į VMI ir išdėstyti mokėtiną sumą dalimis, sudarant mokestinės paskolos sutartį (MPS). Atkreipiamas dėmesys, kad sudariusiems MPS yra taikomos 0,01 proc. palūkanos. Nesudarius MPS ar nesumokėjus GPM, teisės aktų nustatyta tvarka nesumokėta suma gali būti nuskaičiuota nuo banko sąskaitos. Už kiekvieną pradelstą sumokėti dieną skaičiuojami 0,029 proc. delspinigiai.

Už deklaracijų ar kitų dokumentų pavėluotą pateikimą ar nepateikimą, pagal teisės aktų nuostatas, gali būti pritaikyta ir administracinė atsakomybė.

Konsultacijos mokesčių klausimais teikiamos paskambinus tel. +370 5 260 5060 ar e. būdu per Mano VMI. Paslaugos ir konsultacijos klientų aptarnavimo padaliniuose — tik su išankstine rezervacija.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *