DANTŲ MIKROPROTEZAVIMAS – SIEKIANTIEMS ILGAAMŽIŠKUMO IR IDEALAUS ESTETINIO VAIZDO
Šis preciziškas dantų atkūrimo metodas padeda apsaugoti likusius danties audinius. Mikroprotezavimas skirstomas į tris pagrindines rūšis – užklotus, įklotus ir laminates. Kuo ši procedūra išsiskiria iš kitų ir kaip vyksta jos taikymas, ilgamete patirtimi dalijasi „Denticijos“ gydytoja odontologė Ugnė Letkauskienė.
Mikroprotezavimo privalumai, kuriuos vertinga žinoti
Lyginant su protezavimu vainikėliais, mikroprotezavimo metu pašalinama kur kas mažiau sveikų danties audinių. „Laminatės, užklotai, įklotai – daug ilgaamžiškesni už kompozicines restauracijas. Jie nekeičia spalvos, prie jų paviršiaus mažiau kaupiasi apnašos, yra ypač tikslūs, nes gaminami laboratorijoje. Jie atsparesni nusidėvėjimu ir dilimui, o naudojamos medžiagos – estetiškos, leidžia itin tiksliai atkurti vageles, kauburus ir kitas maisto kramtymui svarbias struktūras“, – šiuolaikiškos procedūros privalumais dalijasi Ugnė.
Iki šypsenos atkūrimo – vos keturi žingsniai
Gyd. odontologė detalizuoja etapus, iš kurių susideda mikroprotezavimas: „Pirmas žingsnis – konsultacijos metu įvertinama danties būklė, pažeidimo dydis, atstatymo galimybės. Antras žingsnis – vizitas, kurio metu pašalinamas ėduonis ir nehermetiški užpildai. Tada nuimami antspaudai arba atliekamas dantų skenavimas, kad būtų galima pagaminti mikroprotezą. Trečias žingsnis – kitas vizitas, kurio metu matuojama pagaminta restauracija, tikrinamas jo tikslumas ir spalva. Šio vizito metu mikroprotezas iš karto užfiksuojamas. Ir paskutinis, ketvirtas žingsnis – po kelių savaičių pacientas apsilanko pas gyd. odontologą profilaktinei apžiūrai“.
Pažangaus protezavimo pritaikymo galimybės – neįtikėtinai plačios
Šis itin tikslus protezavimo metodas tinkamas labai įvairiais atvejais: „Norint atkurti tiek danties ar dantų funkciją bei estetiką, prarastą dėl dantų nudilimo ar griežimo dantimis, norint atkurti prarastus danties audinius dėl eduonies, po patirtų danties traumų atstatyti jų struktūrai, kai dantys yra praradę estetinį vaizdą dėl gausaus plombavimo, pasikeitusios dantų spalvos ar formos. Taip pat danties vainiko apsaugai nuo skilimo po dantų šaknų kanalų gydymo“, – pasakoja U. Letkauskienė.
Mikroprotezavimas, įprastas protezavimas ar estetinis plombavimas: kurį rinktis?
„Mikroprotezavimas yra kur kas mažiau invazyvus metodas už įprastą protezavimą, o taip pat padeda išsaugoti daugiau danties audinių.
Kalbant apie mikroprotezavimo ir estetinio plombavimo skirtumus, tai skiriasi naudojamos medžiagos ir technikos. Plombavimas atliekamas kabinete, o mikroprotezai gaminami laboratorijoje. Plombavimas dažnu atveju taikomas esant mažesniems defektams, o mikroprotezavimas – didesniems. Beje, mikroprotezai – ilgaamžiškesni, nesitraukia, nekeičia spalvos ir nedyla“, – esminius procedūrų skirtumus atskleidžia „Denticijos“ gyd. odontologė. Žinoma, kiekvieno paciento atvejis – individualus ir norint estetiškos bei sveikos šypsenos gali reikėti taikyti skirtingus gydymo metodus. Tad kviečiame registruotis specialisto konsultacijai, kurios metu sužinosite, koks metodas – tinkamiausias jums.
Registracija internetu www.denticija.lt arba tel. +370 660 07770.