Beržo ir mišrių pjuvenų BRIKETAI su PRISTATYMU
lapkričio 6, 2023
ISTORIJA: VAGNERIŲ DVARO CENTRAS – ŠALČININKŲ MIESTAS (1835-1939)
lapkričio 23, 2023
Rodyti visus
emocines-paramos-turas23-post-1

„JAUNIMO LINIJOS“ EMOCINĖS PARAMOS TURAS KELIAUJA PER LIETUVĄ: ŠALČININKUOSE APLANKYS DVI MOKYKLAS

Nevyriausybinė organizacija „Jaunimo linija“ rengia emocinės paramos pamokų ciklą Lietuvos mokyklose. Pamokų metu 9-12 klasių mokiniai supažindinami su emocinėmis krizėmis ir jų įveikos būdais. Emocinės paramos pamokos organizuojamos kartu su partneriais – Britų taryba Lietuvoje. Šalčininkuose pamokos surengtos Santarvės gimnazijoje lapkričio 23 dieną, o lapkričio 30 dieną „Jaunimo linijos“ savanoriai atvyks į Jano Sniadeckio gimnaziją.

„Sunku būna visiems – kaip įveikti dideles ir mažas krizes“ – taip vadinasi pamokų ciklas, šiais metais rengiamas pietryčių Lietuvos mokyklose. Jų metu patyrę „Jaunimo linijos“ savanoriai gimnazistus supažindina su teorija – kas yra krizė, kaip ją atpažinti, kokius gyvenimo įvykius jau galime vadinti krizėmis. Taip pat per pamokas moksleiviai raginami atlikti ir praktines užduotis, skatinančias pažinti savo jausmus, objektyviai įvertinti situaciją, įsivardinti būdus, kurie padeda nusiraminti. Praktinėms pratyboms naudojama specialiai šioms pamokoms „Jaunimo linijos“ savanorių sukurtas leidinys „Sunku būna visiems“. Tai jauniems žmonėms ir su jais dirbantiems bei bendraujantiems skirtas praktinis vadovas, kuriame supažindinama su psichologinėmis krizėmis bei jų įveikos būdais, pateikiamos užduotys, kurias atliekant skatinamas savęs pažinimas, didinamas psichologinis atsparumas, pristatomas jausmų pasaulis.

„Šalia savo pagrindinės veiklos – emocinės paramos teikimo visą parą – „Jaunimo linija“ jau daugelį metų vykdo ir emocinės sveikatos edukaciją jauniems žmonėms ir jau ne pirmus metus savanoriai keliauja po Lietuvos mokyklas, skaitydami paskaitas ir pristatydami emocinių sunkumų įveikos būdus. 59 proc. gimnazistų iš mokyklų, kuriose jau apsilankė „Jaunimo linijos“ emocinės paramos turas, teigė, kad po pamokų labai tikėtina, kad jie žinos būdus, kaip pasirūpinti savo emocine sveikata ir 60 proc. teigė, kad žinos, kaip padėti draugui, jei matys, kad jam yra sunku“, – apie turą pasakoja „Jaunimo linijos“ Komunikacijos vadovė Rita Stanelytė.

Emocinio atsparumo didinimo svarbą akcentuoja ir Britų tarybos Lietuvoje komunikacijos vadovė Martyna Kindurytė: „Investicija į emocinę sveikatą ne tik atveria kelius jaunuolių asmeniniam augimui, bet ir išlaisvina kūrybiškumą, kritinį mąstymą, įgalina juos tyrinėti ir atrasti savo stipriąsias puses ir talentus. Tai suteikia galimybę jaunuoliams tapti atviresniais ir aktyvesniais savo bendruomenių nariais“.

Praktinis leidinys „Sunku būna visiems. Kaip sau padėti“ elektroniniu formatu prieinamas parsisiuntimui čia:

https://jaunimolinija.lt/lt/sunku-buna-visiems/

„Jaunimo linijos“ emocinės paramos turas vykdomas kartu su partneriais – Britų taryba Lietuvoje ir jų projektu „People to People“.

„Jaunimo linija“ – viena seniausių nevyriausybinių organizacijų Lietuvoje, teikianti emocinę paramą visą parą anonimiškai ir konfidencialiai bei nemokamai. Šiuo metu Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje ir Skuode „Jaunimo linija“ turi 350 savanorių, kurie per mėnesį atsako į vidutiniškai 2000 telefoninių skambučių ir virš 600 internetinių pokalbių.

emocines-paramos-turas23-post-1 img_0836 img_0842 img_0847

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *