DCIM100MEDIADJI_0075.JPG
В Шальчининкском районе выращенная конопля – для здоровья людей
vasario 3, 2022
1
NORINTIEMS TAPTI PASIENIEČIAIS PIRMĄ KARTĄ SIŪLOMA PATIEMS PASIRINKTI MOKYMOSI PROGRAMĄ
vasario 15, 2022
Rodyti visus

Paruoškime imunitetą kovai su COVID-19

COVID-19 pacientų skaičius ligoninėse vėl pradeda didėti, todėl tenka atšaukti planines medicinos paslaugas kitiems pacientams. Sveikatos specialistai siunčia aiškią žinutę – nereikia bijoti vakcinos, ji yra priemonė užkirsti kelią pandemijai.

Jau sužinojome apie koronaviruso omikron atmainos žaibišką plitimą ir tūkstantinius užsikrėtimų skaičius. Epidemiologai ragina laikytis visų rekomendacijų ir stengtis išvengti susibūrimų, o pajutus net menkiausius simptomus – likti namuose.

„Omikron atmaina yra lengviau plintanti ir labiau užkrečiama nei prieš tai dominavusi delta atmaina. Omikron turi trumpesnį inkubacinį laikotarpį ir simptomai pasireiškia jau po 2–3 dienų nuo užsikrėtimo. Ir nors omikron atmaina dažniau sukelia lengvų formų ligą, tačiau nereikėtų apsigauti – tai gali būti nulemta pasiekto plataus vakcinacijos lygio. Vakcinuoti žmonės serga lengviau – jų imunitetas jau pasiruošęs kovai“, – sako Druskininkų pirminės sveikatos priežiūros centro gydytoja Gintarė Grigaliūnė.

Į rizikos grupes patenka ir penkiasdešimtmečiai

Medikai įspėja, jog užsikrėtus omikron atmaina, galima sirgti ir sunkia ligos forma, sulaukti komplikacijų. Taip pat specialistus neramina, jog rizikos grupėje šiuo atveju atsiduria ir žmonės nuo 50 metų.

„Omikron atmaina gali sukelti ir labai sunkią COVID-19 formą. Vyresni nei 50 metų žmonės yra rizikos grupėje susirgti sunkesne viruso forma. Nevakcinuotų ir vyresnių nei 50 metų žmonių rizika sirgti sunkia forma padidėja net kelis kartus“, – įspėja Druskininkų poliklinikos gydytoja.

Medikė ramina, jog šalutiniai poveikiai po vakcinos – normalu, jų nereikėtų bijoti. COVID-19 komplikacijos daug rimtesnės ir gali baigtis mirtimi. Esant baimėms dėl vakcinos ar jos šalutinio poveikio – visada galite pasikonsultuoti su savo šeimos gydytoju.

Pasak gydytojos G. Grigaliūnės, vakcinos gali turėti šalutinį poveikį kaip ir visi vaistiniai preparatai. Dažniausiai tai yra dūrio vietos paraudimas, skausmas, nedidelė temperatūra, tačiau vakcinų sunkūs šalutiniai poveikiai yra labai reti. „Vakcinų teikiama nauda nenuginčijama: žmonės COVID-19 serga rečiau, o jei suserga – ligos eiga lengvesnė, vakcina padeda išvengti sunkaus plaučių ir kitų organų sistemų pažeidimo, mažina tikimybę atsidurti ligoninėje, rečiau prireikia plaučių ventiliacijos ir reanimacijos“, – teigia medikė.

Nerizikuokite vien su natūraliu imunitetu

Specialistė pastebi vyraujančią nuomonę, kad natūralus COVID-19 imunitetas esą naudingesnis už įgytą po vakcinacijos. Gydytoja įvardija, kad įgytas imunitetas po skiepo ne ką menkesnis, ir primena, jog susirgimas neturint imuniteto gali baigtis rimtomis komplikacijomis.

„Dažniausiai girdžiu mitą, kad natūralus imunitetas yra geriau. Toks teiginys tikrai netinka COVID-19 virusui, nes persirgus bet kuria atmaina, galimas ir pakartotinis susirgimas. Persirgus nesusidaro išliekantis imunitetas, todėl yra saugiau skiepytis ir imunitetą palaikyti sustiprinančiomis vakcinų dozėmis. COVID-19 yra kaip „rusiška ruletė“ – niekas negali žinoti, kokio sunkumo forma susirgs. Net jauni žmonės gali sirgti labai sunkiai ir net mirti“, – sako Druskininkų poliklinikos gydytoja G. Grigaliūnė.

Ligoninės vėl pildosi

Situacijai visoje šalyje sunkėjant, ligoninės pradeda pildytis COVID-19 pacientais, o pasiekus tam tikrą ribą – tenka stabdyti planines paslaugas. Gydytojai ragina vakcinuotis ir kartu įveikti pandemiją.

Druskininkuose labai sparčiai daugėja COVID-19 atvejų. Ligoninėje teko vėl iš naujo atidaryti specialų skyrių COVID-19 ligoniams ir dėl to atidedamos planinės hospitalizacijos ir operacijos. „Noriu paskatinti žmones skiepytis, kad visa mūsų populiacija įgautų imunitetą ir ligoniams toliau būtų atliekamos, o nenukeliamos planinės operacijos, bei pacientai laiku gautų jiems reikiamą pagalbą dėl kitų ligų“, – ragina Druskininkų pirminės sveikatos priežiūros centro gydytoja G. Grigaliūnė.

nelik-paskutinis-vizualas

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *