UAB „Vilniaus vandenys“ siūlo darbą
vasario 5, 2024
1
Bilietus platina BILIETAI.LT
vasario 20, 2024
Rodyti visus
_02a1715

Svarstote apie dantų protezavimą? Atsakome į dažniausiai kylančius klausimus!

Dantų protezavimas gali būti aktualus visiems, nepriklausomai nuo jų amžiaus. Pavienių dantų netekimas toks pat dažnas ir tarp jaunų, ir tarp vyresnių žmonių. Visgi vyresniame amžiuje dažniau prireikia visos burnos dantų protezų. O jei jau turite protezus – svarbu žinoti kaip jais tinkamai rūpintis. Todėl šiame straipsnyje kalbamės su odontologijos klinikos „Denticija“ gydytoja odontologe Ieva Šimoniūtyte, kuri sutiko papasakoti apie šiuolaikinį dantų protezavimą, dantų protezų pasirinkimą bei svarbiausią informaciją apie protezų priežiūrą.

Kokių paslaugų odontologo kabinete dažniausiai prireikia vyresnio amžiaus žmonėms?

Gydytoja odontologė Ieva Šimoniūtytė sako, kad dažniausiai vyresnio amžiaus pacientai atvyksta būtent protezavimo paslaugoms atlikti. Daugelis jau nešioja išimamus protezus ir atvyksta jų pasikeisti naujais arba norėdami pagerinti situaciją ir pasirinkti implantus.

Kokius protezus dažniausiai renkasi pacientai?

Gydytoja komentuoja, kad nors kaina ilgą laiką buvo vienas pagrindinių pasirinkimo kriterijų, šiandien pacientai taip pat daug dėmesio skiria ir komfortui, kokybei bei ilgaamžiškumui, todėl vis daugiau pacientų renkasi fiksuotus, t. y. neišimamus protezus.

Odontologo akimis fiksuoti protezai taip pat visada yra prioritetas, nes jie atstato kramtymo funkciją visu 100 procentų. Fiksuoti protezai, tai visi vainikėliai, tiltai ir implantai. Kalbant paprastai – viskas, kas neišsiima iš burnos.

Kaip rūpintis protezais, kad jei tarnautų daug metų?

Protezus reikia prižiūrėti namuose valant juos kietu šepetėliu ir dantų pasta – taip pat kaip ir nuosavus dantis. Gydydoja akcentuoja, kad norėdami, jog protezai daugelį metų atrodytų kaip nauji, jų valymui reikėtų naudoti vaistinėse parduodamas valymo tabletes, taip pat pas apsilankius pas gydytoją galima atlikti jūsų protezo higieną ir jis vėl bus kaip naujas. Gydytoja odontologė I. Šimoniūtytė pastebi, kad neretai pacientai išimamus protezus tiesiog pameta, todėl labai svarbu juos nešiotis burnoje, o nenaudojant – laikyti tam skirtoje dėžutėje.

Pasinaudokite valstybės kompensacija dantų protezavimui

Pasinaudoti Valstybinės ligonių kasos kompensacija galite visose „Denticijos“ klinikose. Gavus kompensaciją, protezavimas jums bus atliekamas nemokamai ar už minimalią priemoką. Primename, kad dantų protezavimą kompensuoja Valstybinė ligonių kasa iš PSD fondo lėšų. Kompensacija gali būti skiriama:

  • Pensininkams,
  • Nedarbingiems arba iš dalies darbingiems asmenims,
  • Vaikams iki 18 metų,
  • Asmenims, kuriems buvo taikytas gydymas dėl burnos, veido ir žandikaulių onkologinės ligos.

Tiksli kompensacijos suma priklauso nuo jūsų dantų būklės, šiuo metu kompensacijos dydis yra ~670–2060 EUR. „Denticijos“ klinikose prieš gydymą yra sudaromas aiškus gydymo planas, todėl jūs tiksliai žinosite, ar jums reikės primokėti už gydymą.

Dėl tikslesnės informacijos susisiekite su „Denticijos“ specialistais ir jie atsakys į visus jums kylančius klausimus. „Denticijos“ klinikos Vilniuje (Laisvės pr. 10 A arba Smėlio g. 20): +370 527 09125, Kaune (Vytauto pr. 14 arba Kovo 11-osios g. 49): +370 372 20202, Klaipėdoje (Bokštų g. 18): +370 650 94848. Taip pat registruotis galite internetu ar užduoti klausimus e. paštu: registracija@denticija.lt.

ieva_denticija_0228

Odontologijos klinikos „Denticija“ gydytoja odontologė Ieva Šimoniūtytė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *